Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Zbiorniki wydzielone 2019 r.

Informujemy wszystkich wędkarzy wędkujących w wodach Okręgu Tarnobrzeg,

że Zarząd Okręgu na posiedzeniu w dniu 21 stycznia 2019 roku

podjął Uchwałę wprowadzającą do Regulaminu wędkowania na wydzielonych zbiornikach wodnych 2019 r.  następujące zmiany:

  1.  Strona 16 - Zalew w "Karwowie" i "Podolu" - dodaje się punkt 2 o brzmieniu: "Dopuszcza się wędkowanie w porze nocnej tylko za zgodą opiekuna łowiska lub Zarządu Okręgu".


  2. Strona 16 - Zalew w Janowie Lubelskim - dodaje się punkt 5 o brzmieniu: "w 2019 roku obowiązuje zakaz zabierania złowionego amura".

 

SZANOWNI KOLEDZY WĘDKARZE !!!

W związku z licznymi pytaniami czy wręcz wątpliwościami dotyczącymi interpretacji treści zapisu pkt.16 Rozdziału IV Regulaminu wędkowania na wydzielonych zbiornikach wodnych Okręgu Tarnobrzeg Polskiego Związku Wędkarskiego przedstawiam stanowisko uprawnionego do rybactwa w przedmiotowej sprawie.

Otóż,na wszystkich wodach Okręgu Tarnobrzeg czy to ogólnodostępnych czy zbiorników wydzielonych dopuszcza się się wędkowanie na dwie wędki ! za wyjątkiem metody spinningowej i muchowej !  trolling jest zabroniony ! 

W przypadku połowu ryb na zbiornikach wydzielonych  na żywą lub martwą rybę lub jej części-ten sposób połowu jest dopuszczony tylko na jedną wędkę !!! z tym,że zbrojenie przynęty dozwolone jest tylko pojedynczym hakiem-obowiązuje zakaz używania kotwic!!!.
Ten zapis nie zabrania łowienia na drugą wędkę!!! jednakże na inną przynętę !!!
W celu uniknięcia ewentualnych nieporozumień podczas kontroli z a l e c a się łowienie na drugą wędkę metodą spławikową np.celem pozyskania odpowiedniej przynęty zgodnie z zapisem Rozdziału IV pkt.3,ppkt.3.1 Regulaminu Amatorskiego Połowu Ryb,który mówi, że ryby przeznaczone na przynętę mogą być wprowadzane wyłącznie do wód z których zostały pozyskane !!!.

Mam nadzieję, że zostały rozwiane wszelkie wątpliwości co do treści pkt.16 Regulaminu zbiorników wydzielonych.

Jednocześnie przypominam, że na wszystkich wodach PZW zabronione jest łączenie  połowu ryb metodą spinningową czy muchową z połowem ryb inną metodą w tym samym czasie.

 

Z wędkarskim pozdrowieniem_ Ireneusz Strojewski V-ce Prezes Z.O. ds. Ochrony Wód