Komunikaty

Komunikat Nr 1 - Spinningowe Mistrzostwa Okręgu Teamów - 9.06.2019 r. - Jezioro Tarnobrzeskie

Komunikaty | 2019-05-14 | Publikujący: Okręg PZW w Tarnobrzegu

Spinningowe Mistrzostwa Okręgu „Teamów” Okręgu PZW w Tarnobrzegu odbędą się w dniu 9 czerwca 2019 r. na Jeziorze Tarnobrzeskim.

Zawody rozegrane zostaną z łodzi uczestników. Łodzie  o parametrach spełniających wymagania ZOSW (min.3,60 m długości), wyposażone muszą być zgodnie z przepisami żeglugi śródlądowej (sprzęt ratowniczy, gaśnice, apteczki, itd.).

I. SPRAWY ORGANIZCYJNE I SPORTOWE

1. Zawody zostaną rozegrane w kategorii seniorów, w dwóch 4- godzinnych turach, jednego dnia, w jednym sektorze z łodzi, w klasyfikacji drużynowej, zgodnie z Zasadami Organizacji Sportu Wędkarskiego PZW. Do punktacji sektorowej teamu zalicza się 15 sztuk ryb wybranych przez team.

2.W zawodach prawo startu mają dwuosobowe drużyny (teamy) składające się z członków Okręgu PZW Tarnobrzeg z opłaconymi składkami na 2019 rok, które zostały zgłoszone przez Koło/Klub i wniosły opłatę startową w nieprzekraczalnym terminie do dnia 27.05.2019 r.

3. Każdy drużyna zobowiązana jest do posiadania pojemnika/siatki z obręczami, do przechowywania ryb w dobrej kondycji, do czasu przypłynięcia sędziego.

4. Organizator nie zabezpiecza łodzi oraz silników, a także sprzętu ratowniczego do łodzi (kamizelek ratunkowych, kotwic, gaśnic i apteczki). Dopuszcza się jako napęd łodzi silniki elektryczne.

5. Organizator przewiduje możliwość przeprowadzenie przed każdą z tur zawodów wyrywkowej kontroli zawodników na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu.

II. MIEJSCE ZAWODÓW Zawody zostaną rozegrane na Jeziorze Tarnobrzeskim przy slipie  od miejscowości Ocice. Trening na sektorach dopuszczony jest do dnia 07.06.2019 r.   Od dnia 08.06.2019 r. obowiązuje całkowity zakaz treningu dla zawodników pod rygorem dyskwalifikacji w zawodach.

III. BAZA I ZAKWATEROWANIE Organizator nie zapewnia zakwaterowania. Organizator zapewnia napoje i posiłek w przerwie pomiędzy turami. Biuro zawodów - w miejscu slipowania łodzi.

IV. ZASADY FINANSOWE Koszt uczestnictwa w zawodach wynosi 200 zł od teamu (100 zł od osoby) za dwie tury i pokrywa  między innymi: koszt posiłków, koszt komisji sędziowskiej Warunkiem uczestnictwa w zawodach jest dokonanie wpłaty w Biurze Zarządu Okręgu oraz Pisemnego zgłoszenia zawodników (na karcie zgłoszenia podanej w załączniku).

PROGRAM SPINNINGOWYCH MISTRZOSTW OKRĘGU TEAMÓW:

do 5.30- zbiórka, dopuszczenie łodzi do startu ( po sprawdzeniu parametrów i wyposażenia)

6.00- losowanie numerów startowych I TURA

6.15- start 7.00 - początek łowienia

11:00- koniec łowienia (30 min na zdanie kart startowych)

11.30- 12.15 przerwa na posiłek

12.20 - start 13.00 - początek łowienia II TURA

17.00 - koniec łowienia (30 min na zdanie kart startowych)

18.00 - ogłoszenie wyników.

W załaczeniu : Mapa z biurem zawodów i Karta zgłoszenia.